کود حیوانی مرغ موجب نابودی محصولات کشاورزی در مناطق شمال کشور شد

طبق مصوب آیین نامه بنابراین این محصولات کودی مانند کود حیوانی مرغ طبق توصیه های تامین کننده بدون نیاز به طرح پخش زمین مورد استفاده قرار می گیرند.

کمپوست از مواد جامد حذف شده توسط جداسازی و مواد خشک شده به طور کلی تحت عنوان “کود آلی” به سادگی با پیروی از استانداردهای تعیین شده یا “بهبود دهنده های ارگانیک خاک”، NFU 44- به بازار عرضه می شود.

مواد هضم شده از AD باید تأیید شوند یا اخیراً، می توان آنها را با پیروی از مجموعه ای از رویه های مشروح تحت یک فرمان منتشر شده در سال 2017 استفاده کرد.

به کشاورز اجازه داده می‌شود، پساب‌های خام یا تصفیه‌شده را ببخشد، بفروشد، یا مبادله کند تحت یک قرارداد خاص که در آن گیرنده متعهد می‌شود که این پساب‌ها را با رعایت کامل قوانین موجود در زمین پخش کند. در مورد کمپوست های صادراتی و هضم AD، گواهی بهداشتی لازم است.

ساختمان های دام، مخازن ذخیره سازی و پخش پساب باید حداقل فاصله را از محل سکونت یا منابع آبی رعایت کنند که بسته به پساب در حال پخش، بر اساس مقررات خاص و منطقه خاص.

کود

حداقل فاصله 100 متر برای ساختمان ها و تاسیسات ذخیره سازی همه پساب ها تعیین شده است. از طرف دیگر، حداقل فواصل برای پخش زمین به نوع پساب و روش پخش در زمین بستگی دارد: بنابراین 10 متر برای کمپوست، 15 متر برای دوغاب دام تزریقی یا دوغاب دامی که بلافاصله وارد می شود.

اما بیشتر تا 100 متر برای محصولات دیگر. در مناطق آسیب پذیر، پخش دوغاب و کودهای جامد در فاصله نزدیکتر از 35 متر از سواحل رودخانه ها و نهرها ممنوع است، مگر اینکه منطقه رویشی دائمی وجود داشته باشد.

دامداران باید ظرفیت ذخیره‌سازی کافی در دسترس داشته باشند، که برای انطباق با حداقل دوره‌های ذخیره‌سازی قبل از پخش زمین کافی باشد.

حداقل ظرفیت ذخیره سازی برای 45 روز، 4 ماه یا بین 4 تا 7.5 ماه در مناطق آسیب پذیر بسته به نوع حیوان، مدت زمان در مرتع و موقعیت جغرافیایی متغیر است. دو ابزار نرم افزاری توسط دولت برای اندازه گیری و بررسی ظرفیت ذخیره سازی کود دامی به رسمیت شناخته شده اند.

استثناهای قانونی در صورتی امکان پذیر است که ظرفیت موجود برای امکان استفاده خوب زراعی از کود مصرفی کافی باشد. ذخیره سازی مزرعه ای در مورد FYM پایدار و کود مرغی با بیش از 65٪ ماده خشک برای دوره های نه بیشتر از 10 ماه یا 9 ماه با قید عدم استفاده مجدد مجاز است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.