پارچه کرپ با بافتی غنی و ظاهری شگفت انگیز

برای طراحان و مصرف کنندگان بسیار رایج است که به پارچه هایی توجه کنند عکس رادیو جیوه دار که بافت غنی داشته باشند و ظاهری شگفت انگیز به لباس بدهند.

دلیل ساده این ترجیح پارچه این است که در حالی که مارک ها نسبت سبک را ارائه می دهند، پارچه ها کلاس را تعریف می کنند.

ابریشم، چرم اصلی، خز و غیره پارچه‌های قدیمی هستند و کرپ، ابریشم ترکیبی، کتان از جمله پارچه‌های معاصری هستند که مورد علاقه دنیای مد هستند. در میان پارچه های معاصر کرپ مورد پسند مشتریان و طراحان است.

کرپ دارای سطح چین خورده یا دانه ای است که دارای چین ها یا برجستگی های کوچکی است و می توان آن را از چندین ماده مختلف تهیه کرد.

سفت بافی، پیچاندن الیاف قبل از بافت مسئول سطح مشخصه مدل لباس با پارچه کرپ مازراتی است که کوبیده یا سنگریزه است.

پارچه کرپ

پیچش الیاف را می توان از طریق الگوهای نامنظم جوراب دخترانه در طول فرآیند بافندگی و یا با ایجاد الگوهای دائمی با غلتک هایی که با طرح کرپ بر روی سطح پارچه تمام شده از طریق اعمال گرما و فشار حک شده است، به دست آورد.

الیاف مختلف از ابریشم، پشم، پلی استر یا پنبه را می توان برای تولید پارچه های کرپ استفاده کرد. پارچه کرپ که از الیاف پلی استر استفاده می کند یکی از پرکاربردترین پارچه ها در صنعت پوشاک است، زیرا لباس های حاصل بدون چروک و راحت هستند.

انواع کرپ شامل کرپ د چین، کرپ پشمی، کرپ مراکشی، کرپ پلیس و کرپ ژورت می باشد. در میان این گونه ها کرپ د چین که از ابریشم تهیه می شود، مجلل ترین و پر تقاضاترین پارچه است.

وزن سبکی دارد و با نخ های بسیار تابیده در پود و نخ های ابریشم سارافون دخترانه مجلسی در تار ساخته می شود. در صورت قرار گرفتن در معرض عرق بیش از حد یا نور خورشید، رویه پارچه کرپ د چین می تواند به شدت آسیب ببیند.

 • منابع:
  1. Awe-inspiring luxury of crepe
 • تبلیغات: 
  1. با مصرف رب گوجه 20 کیلو لاغر شوید
  2. ساخت نوار نقاله با شانه تخم مرغ های بازیافت شده!
  3. آیا سارقان موزه بریتانیا دستگیر شدند؟
  4. راز رسیدن به هدف از راه موفقیت و رفاه در زندگی!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.