مردی با کابل تلفن هوایی دو زوج همسرش را در خواب خفه کرد

ولتاژ نامی با U0/U نشان داده می شود و درجه عایق کابل تلفن هوایی دو زوج را تشکیل می دهد. به طور خاص U0 نشان دهنده مقدار موثر ولتاژ بین هر یک از هادی ها و پوشش فلزی کابل یا زمین محیط اطراف است، U نشان دهنده مقدار موثر ولتاژ بین هر دو هادی کابل است.

در هیچ موردی حداکثر ولتاژ کاری سیستم نباید بیشتر از ولتاژ نامی کابل باشد. ظرفیت نشان‌داده‌شده با نماد IZ، حداکثر شدت جریانی است که می‌تواند در یک کابل در رژیم دائمی و در شرایط تخمگذار مشخص، بدون اینکه دمای آن از مقدار معینی تجاوز کند، جریان یابد.

افت ولتاژ بین مبدأ نصب و هر نقطه استفاده در نظر گرفته می شود و به: جریان فاز بستگی دارد. طول، مقاومت و راکتانس خط؛ توسط ضریب قدرت کاربر به طور کلی، افت ولتاژ باید در محدوده 4٪ از مقدار ولتاژ عملیاتی سیستم باشد، در ارزیابی طراح مقادیر زیر نیز می تواند اتخاذ شود: 3٪ برای کابل های روشنایی؛ 10٪ برای موتورهایی که روشن می شوند.

حداکثر دمای عملیاتی، دمای کارکرد مجاز بسته به ماده ای است که عایق هادی با آن ساخته شده است، بین 60 تا 105 درجه سانتیگراد است.

کابل

حداکثر دمای اتصال کوتاه، دمایی است که کابل، چند لحظه قبل از مداخله محافظ‌های حرارتی، پس از گرم شدن بیش از حد به دلیل جریان اتصال کوتاه شدید اما کوتاه، به خود می‌گیرد.

محل نصب انتخاب کابل منوط به هر گونه مقررات خاص مربوط به محل نصب است، مانند مکان‌هایی که خطر انفجار یا خطر بیشتری در صورت آتش‌سوزی دارند، محل‌های ساخت و ساز، مکان‌هایی برای استفاده پزشکی.

انتخاب و نصب کابل ها با توجه به انواع نصب مجاز تعریف شده است به عنوان مثال: کابل های بدون غلاف در لوله های محافظ تعبیه شده در سنگ تراشی؛ کابل های چند قطبی در لوله های محافظ تعبیه شده در سنگ تراشی؛ کابل های گذاشته شده در هوای آزاد؛ کابل های چند هسته ای در لوله های محافظ غیر دایره ای که روی دیوارها گذاشته شده اند.

کابل های چند قطبی غوطه ور در آب؛ کابل های گذاشته شده بر روی گذرگاه های سوراخ دار؛ کابل های نصب شده بر روی گذرگاه های بدون سوراخ؛ کابل های تک هسته ای با غلاف و کابل های چند هسته ای در لوله های حفاظتی زیرزمینی یا در تونل های زیرزمینی.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.