سوختن لامپ کم مصرف سرپیچ شمعی موجب حمله پهپادی به پالایشگاه نفت کشور شد

بسیاری از مردم متعهد به حفظ محیط زیست در جزئیات زندگی روزمره خود هستند، مانند جایگزینی لامپ های سنتی با لامپ های کم مصرف، که همان درجه روشنایی را ارائه می دهند، اگرچه انرژی بسیار کمتری نسبت به لامپ های معمولی مصرف می کنند.

تفاوت در صرفه جویی ممکن است در مقایسه لامپ های با ظرفیت 60 تا 100 وات که معمولاً برای روشنایی منازل استفاده می شوند به 80٪ برسد، زیرا مصرف لامپ های کم مصرف فقط از 9 تا 11 وات متغیر است.

طول عمر لامپ کم مصرف سرپیچ شمعی فشرده هشت برابر بیشتر از لامپ های معمولی است، با طول عمر لامپ های فلورسنت فشرده حدود 8000 ساعت در مقایسه با 750 تا 1000 ساعت برای لامپ های معمولی.

طول عمر و صرفه جویی در انرژی لامپ های CFL هزینه را در مقایسه با لامپ های معمولی جبران می کند. آنها همچنین دارای مزیت اضافه ای هستند که گرمای زیادی از خود ساطع نمی کنند بنابراین سیستم تهویه مطبوع مجبور نیست برای حفظ سطح تنظیم شده دمای اتاق کار سختی انجام دهد.

لامپ

لامپ های کم مصرف سازگار با محیط زیست و ایمن این لامپ فاقد جیوه، هیچ رشته تنگستن و هیچ ماده مضری نیست که لامپ های دیگر را پر می کند و اجزای آن قابل بازیافت هستند.

این در اشکال و رنگ های مختلف موجود است که باعث می شود در تزئینات و طراحی ها بسیار مورد استفاده قرار گیرد. تنها عیب آن قیمت بالای آن در مقایسه با سایر انواع لامپ است، اما اغلب پس از خرید چندین سال گارانتی ارائه می دهد.

زمانی که روشنایی با نور طبیعی امکان پذیر نیست، بهترین راه برای صرفه جویی در مصرف برق استفاده از لامپ های کم مصرف است. همچنین می توان دیوار اتاق ها را با رنگ های روشن رنگ آمیزی کرد که نور را منعکس می کند و اتاق ها را روشن می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.