جک هیدرولیکی بالابر خودرو موجب ترکیدن لاستیک های خودرویی در اتوبان بابایی شد

برخلاف جک های کفی که از پمپ هیدرولیک استفاده می کنند، جک های قیچی از مکانیزم پیچی ساده برای تامین قدرت بالابر استفاده می کنند. این چیزی است که آنها را بسیار کوچک، سبک و قابل حمل می کند.

جک هیدرولیکی بالابر خودرو که انتخاب می کنید به نوع تعمیر و نگهداری و تعمیراتی که معمولاً روی ماشین خود انجام می دهید بستگی دارد. اگر کارهای تعمیر و نگهداری زیادی را خودتان انجام می دهید، مانند تعویض فیلتر روغن و لنت ترمز، جک کف را توصیه می کنیم.

اگر از آن برای تعویض چرخ ها در مواقع اضطراری استفاده می کنید، جک قیچی یک انتخاب مقرون به صرفه است که قابل حمل و استفاده آسان است.

هنگامی که اصول اولیه را بدانید، استفاده از جک های اتومبیل آسان است. در اینجا، ما به شما می گوییم که چگونه از جک های کف و قیچی برای بلند کردن ایمن اتومبیل خود استفاده کنید و چگونه اتومبیل خود را روی پایه جک قرار دهید.

برای هر دو نوع جک، همیشه مطمئن شوید که ماشین شما در دنده اول و ترمز دستی روی آن قرار دارد تا از چرخش خودرو جلوگیری شود. همچنین می‌توانید برای جلوگیری از حرکت چرخ‌ها از چاک‌ها استفاده کنید، اما همیشه ضروری نیستند.

جک

قبل از اینکه ماشین خود را با جک بلند کنید، باید بدانید که نقاط بالابر ایمن آن کجا هستند اینها قوی ترین قسمت های شاسی خودرو هستند. معمولاً می توانید نکات دقیق را در کتابچه راهنمای مالک خود پیدا کنید.

جک را زیر نقاط بالابر ماشین مانور دهید، به طوری که صفحه پایه مستقیماً زیر آستانه قاب قرار گیرد. بلند کردن جک را با پمپ کردن بازوی تنظیم ارتفاع شروع کنید.

وقتی صفحه پایه به ماشین نزدیک شد به آرامی حرکت کنید تا بتوانید آن را به درستی تراز کنید و مطمئن شوید که وزن به طور مساوی توزیع شده است.

پمپاژ بازوی تنظیم ارتفاع را تا زمانی که ماشین از روی زمین بلند شود ادامه دهید. اکثر جک‌های طبقه دارای مکانیزم قفلی هستند که بازو را در جای خود نگه می‌دارد تا بتوانید با خیال راحت در زیر خودرو حرکت کنید.

وقتی آماده پایین آوردن ماشین خود هستید، بازوی تنظیم ارتفاع را به حالت عمودی حرکت دهید و آن را بچرخانید. با این کار هوای داخل پمپ آزاد می شود و خودرو به آرامی روی زمین پایین می آید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.