بلوز زنانه ارزان که پوشیدن آن توسط مراجع تقلید حرام اعلام شد

در دهه 1910، شبکه‌های تولید و توزیع خوبی داشت که به تولیدکنندگانش کمک کرد تا تجارت پرسود ساخت بلوز را بپذیرند.

بزرگ‌ترین تولیدکننده بلوز زنانه ارزان لستر، N Corah & Sons، که به‌خاطر پیراهن‌های فوتبال، لباس‌های شنا پشمی، جوراب‌های ساق بلند و جلیقه‌ها شهرت داشت، اولین پذیرنده ساخت بلوز بود.

تا سال 1912، آنها علاوه بر 2500 کارگر جوراب بافی، 350 بلوزساز اضافی را در سایت سنت مارگارت ورکز خود استخدام کردند.

به عنوان صنعتی که برای تولید کالاهای بافتنی مجهز شده است، ممکن است تعجب آور به نظر برسد که کورا در فضای کارخانه جدید و کارگران نیمه ماهر که وقف تولید بلوز هستند، سرمایه گذاری کرده است. اما، با تقاضای زیاد برای بلوزهای آماده، و کسب سود سریع، چندین کارخانه جوراب بافی لستر مشتاقانه شروع به تولید بلوز کردند.

ساخت بلوز به طور پراکنده در کورا در طول جنگ جهانی اول ادامه یافت. در اکتبر 1914، مجله تجاری هفتگی صنعت پوشاک The Drapers’ Record گزارش داد که صنایع بافتنی لستر تا شب کار می کردند تا از دستورات وزارت جنگ پیروی کنند. تمام لباس‌های زیر بافتنی کورا و اکسسوری‌ها در اختیار نیروها قرار گرفت و بخش بلوز پیراهن‌های خاکی برای سربازان درست می‌کرد.

بلوز
برخی از جزئیات نظامی در طراحی بلوز از طریق سردوش های شانه و جیب های وصله نفوذ کرده است. جنگ همچنین طراحی را از طریق کمبود مواد تحت تأثیر قرار داد که در نهایت منجر به بلوزهای ساده تر و کمتر تزئینی شد.

فلز به تلاش های جنگی منحرف شد و قلاب ها و چشم ها کم شد و این منجر به استفاده گسترده تر از دکمه ها شد. در واقع، تا سال 1919 معمول ترین بستن بلوز یک دکمه بود که نشان دهنده خلاقیت طراحان در مواجهه با کمبود مواد و نیروی کار بود.

با وجود کمبود مواد، سودجویی و مشکلات حمل و نقل، شرایط زمان جنگ تجارت بلوز را افزایش داد. سطوح بالای اشتغال در تولید صنعتی برای تلاش های جنگی منجر به افزایش درآمد قابل تصرف در میان زنان طبقه کارگر شد.

این زنان برای اولین بار پولی داشتند که برای مدهای جدید و آماده خرج کنند و همانطور که The Drapers’ Record گزارش داد، این پول شامل “بلوزهای جامد ارزان قیمت” بود.

برای کارخانه های تولید بلوز، این بازار جدید یک امتیاز اضافی بود. اگرچه بخش بزرگ بلوز ما برای ماه‌ها با فشار زیاد روی پیراهن‌های ارتش کار می‌کند، اما می‌توانیم همان توجه دقیق و کمال را برای مشتریان خود تضمین کنیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.