با قارچ صدفی دیابت خود را درمان نمایید

ارزش غذایی قارچ صدفی خوراکی به دلیل محتوای پروتئین، فیبر، ویتامین و مواد معدنی بالا و سطوح کم چربی آن است. آنها برای رژیم های گیاهخواری بسیار مفید هستند.

زیرا تمام اسیدهای آمینه ضروری را برای نیازهای بزرگسالان فراهم می کنند. همچنین قارچ ها نسبت به اکثر سبزیجات دارای پروتئین بیشتری هستند. علاوه بر این، قارچ های خوراکی حاوی بسیاری از ترکیبات زیست فعال مختلف با فواید مختلف برای سلامت انسان هستند

ذکر این نکته ضروری است که ویژگی های رشد، مرحله و شرایط پس از برداشت ممکن است بر ترکیب شیمیایی و ارزش غذایی قارچ خوراکی تأثیر بگذارد.

همچنین، تغییرات زیادی هم در بین و هم در درون گونه ها رخ می دهد. قارچ ها حاوی درصد رطوبت بالایی هستند که تقریباً بین 80 تا 95 گرم در 100 گرم است.

همانطور که در بالا ذکر شد، قارچ های خوراکی منبع خوبی از پروتئین، 200-250 گرم بر کیلوگرم ماده خشک هستند. اسیدهای لوسین، والین، گلوتامین، گلوتامیک و آسپارتیک بیشترین فراوانی را دارند. قارچ ها غذاهای کم کالری هستند.

زیرا مقدار کمی چربی، 20 تا 30 گرم بر کیلوگرم ماده خشک دارند و اسیدهای چرب اصلی آن لینولئیک (C18:2)، اولئیک (C18:1) و پالمتیک (C16:0) است.

قارچ های خوراکی حاوی مقادیر زیادی خاکستر، 80 تا 120 گرم بر کیلوگرم ماده خشک (عمدتاً پتاسیم، فسفر، منیزیم، کلسیم، مس، آهن و روی) هستند.

کربوهیدرات ها به نسبت زیاد در قارچ های خوراکی از جمله کیتین، گلیکوژن، ترهالوز و مانیتول یافت می شوند. علاوه بر این، آنها حاوی فیبر، بتا گلوکان، همی سلولز و مواد پکتیک هستند.

علاوه بر این، گلوکز، مانیتول و ترهالوز قندهای فراوانی در قارچ های خوراکی پرورشی هستند، اما فروکتوز و ساکارز در مقادیر کم یافت می شوند.

قارچ ها همچنین منبع خوبی از ویتامین ها با سطوح بالای ریبوفلاوین (ویتامین B2)، نیاسین، فولات، و ردپای ویتامین C، B1، B12، D و E هستند.

قارچ ها تنها منبع غذایی غیر حیوانی هستند که حاوی ویتامین D هستند و از این رو آنها را تشکیل می دهند. تنها مواد طبیعی ویتامین D برای گیاهخواران است.

قارچ‌های وحشی بر خلاف قارچ‌های پرورشی، عموماً منابع عالی ویتامین D2 هستند. قارچ های کشت شده معمولاً در تاریکی رشد می کنند و نور UV-B برای تولید ویتامین D2 مورد نیاز است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.