با استفاده از مایع دستشویی 20 لیتری سیو برای تمیز کردن غذاهای آلوده

این را به فرزندان خود بیاموزید یا بهتر از آن، دست های خود را مرتباً با  مایع دستشویی بشویید تا یاد بگیرند که این عادت خوب چقدر مهم است:

دستان خود را با مایع دستشویی 20 لیتری سیو به همراه آب تمیز و جاری خیس کنید. مطمئن شوید که آب برای دستان کوچک خیلی گرم نباشد. از مایع یا صابون استفاده کنید و حدود 20 ثانیه کف کنید. صابون ضد باکتری ضروری نیست هر صابونی این کار را می کند.

اطمینان حاصل کنید که بین انگشتان خود، پشت دست ها و زیر ناخن ها جایی که میکروب ها دوست دارند در آنجا آویزان شوند قرار بگیرید. و مچ دست را فراموش نکنید!

با یک حوله تمیز خوب بشویید و خشک کنید. چه زمانی دست هایمان را با مایع بشوییم؟ برای جلوگیری از انتشار میکروب ها در خانواده، شستن مرتب دست ها را برای همه یک قانون قرار دهید. به ویژه مهم است:

قبل از خوردن و آشپزی
بعد از استفاده از حمام
بعد از تمیز کردن اطراف خانه
پس از لمس حیوانات، از جمله حیوانات خانگی خانگی
قبل و بعد از ملاقات یا مراقبت از دوستان یا بستگان بیمار
بعد از دمیدن بینی، سرفه یا عطسه کردن
بعد از بیرون بودن

مایع
چگونه دست های پاک به سلامتی کمک می کند؟ شستن خوب دست‌ها با مایع یا صابون اولین خط دفاعی در برابر شیوع بسیاری از بیماری‌ها است. از سرماخوردگی گرفته تا عفونت‌های جدی‌تر، مانند مننژیت، برونشیولیت، آنفولانزا، هپاتیت A و بسیاری از انواع اسهال.

میکروب ها چگونه پخش می شوند؟ میکروب ها می توانند از راه های مختلفی پخش شوند، از جمله: لمس دست های کثیف. تعویض پوشک کثیف . از طریق آب و غذای آلوده. از طریق قطرات موجود در هوا که هنگام سرفه یا عطسه منتشر می شود . روی سطوح آلوده . از طریق تماس با مایعات بدن فرد بیمار.

وقتی بچه ها با میکروب ها تماس پیدا می کنند، فقط با دست زدن به چشم ها، بینی یا دهانشان می توانند آلوده شوند. و هنگامی که آنها آلوده می شوند، معمولاً فقط یک مسئله زمانی است که تمام خانواده به همان بیماری مبتلا شوند.

پس قدرت شستن دست ها با مایع یا ضدعفونی کننده را دست کم نگیرید! زمانی که در سینک می گذرانید می تواند از سفر شما به مطب پزشک جلوگیری کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.