استفاده از پلیمر و مونومر های آن در زندگی امروزه

باید گفت مستربچ پلی اتیلن ۱۴۰۱، کلمه ای که زیاد درباره آن می شنویم، بسیار حیاتی است و نمی توان زندگی بدون آن را تصور کرد.

پلیمرها، دسته بزرگی از مواد، شامل بسیاری از مولکول‌های کوچک به نام مونومر هستند که به هم متصل شده و زنجیره‌های بلندی را تشکیل می‌دهند و در بسیاری از محصولات و کالاهایی که در زندگی روزمره استفاده می‌کنیم استفاده می‌شوند.

از سال‌ها پیش مردم از مستربچ کربی پلیمر در زندگی خود استفاده می‌کردند، اما تقریباً تا جنگ جهانی دوم به خوبی آن را نمی‌شناختند.

مواد نسبتا کمی برای ساخت کالای مورد نیاز برای زندگی متمدن موجود بود.

فولاد، شیشه، چوب، سنگ، آجر و بتن برای بیشتر ساخت و سازها و از پنبه، چوب، جوت و چند محصول کشاورزی دیگر از عایق نانو پلیمر ۱۴۰۱ برای تولید لباس یا پارچه استفاده می‌شد.

افزایش سریع تقاضا برای محصولات تولیدی باعث معرفی مواد جدید می شود. این مواد جدید پلیمر استخر کشاورزی هستند و تاثیر آنها بر شیوه زندگی کنونی تقریبا غیرقابل محاسبه است.

محصولات ساخته شده از پلیمرها در اطراف ما هستند: لباس های ساخته شده از الیاف مصنوعی، فنجان های پلی اتیلن، فایبرگلاس، یاتاقان های نایلونی، کیسه های پلاستیکی، رنگ های پلیمری، چسب اپوکسی، بالشتک فوم پلی اورتان، دریچه های قلب سیلیکونی، و ظروف پخت و پز با روکش تفلون. لیست تقریباً بی پایان است.

 • منابع:
  1. Polymers in our daily life
 • تبلیغات: 
  1. با استفاده از مفتول در خانه شارژر تلفن همراه بسازید!
  2. پرواز شتری که بال نداشت از افسانه تا واقعیت!
  3. انتخاب بهترین هواکش برای ورزش دو و میدانی
  4. استفاده از رب گوجه به عنوان بوگیر یخچال!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.